vaata edasi

PALDISKI MNT 82b, 82c, 82d

ARHITEKT

Mustjõe Kodu on projekteeritud tunnustatud ja kogemustega arhitektide Enn Rajasaare ja Eero Endjärve poolt. Hoonete arhitektuur on modernne ning olulise osa kolme hoonet kujundavas arhitektuurses kontseptsioonis määrab kohalik looduskeskkond, mis on tugevat mõju avaldanud ka hoone välisilmele. Mereäärsed kõrkjaväljad on olnud inspiratsiooniks nii hoone fassaadile kui ka rõdude ette paigutatud vertikaalsele puitribistikule, mis projekti autorite näol tagavad suurte akendega korteritele soovitud privaatsuse ning on lisaks ka mürasummutavate omadustega.

Korterid on majade lõikes jaotatud erineva suuruse ja tubade arvuga elamispindadeks ning viimaste korruste tagasiastetega Mustjõe Kodu kõige uhkemad korterid omavad ka suurepäraseid katuseterrasse.

 

KONSTRUKTSIOONID

  • KANDEKONSTRUKTSIOON – Monteeritavad raudbetoonelemendid.
  • VÄLISSEINAD – Kolmekihilised kõrgendatud soojapidavusega raudbetoonpaneelid.
  • KATUS – Kõrgendatud soojapidavusega lamekatus.
  • VAHELAED – Monteeritavad raudbetoonist õõnespaneelid, viimase korruse lagi on monoliitsest raudbetoonist. Põrandakonstruktsioonis on heli summutav vahekiht.
  • TREPID – Monteeritavad raudbetoonist trepid terratso astmetega.
  • RÕDUD – Raudbetoonelemendist moodustatud rõduplaat, mis on ümbritsetud puidust ja metallist rõdupiirdega. Rõdu esiservas on fassaadi kattev puidust ribistik.
  • KORTERITE VÄLISUKSED – Spoonitud tulekindlad puituksed.
  • AKNAD – Kolmekordse selektiivklaaspaketiga energiatõhusad PVC aknad. Paldiski mnt 82b hoonel on Paldiski mnt poole jääval fassaadil kõrgendatud helipidavusega aknad.
  • SISESEINAD – Tagamaks nõutavat helipidavuse taset on korterite vahelised seinad raudbetoonpaneelist või täiendava kipsi ja villaga kaetud keramsiitplokkidest. Korterite siseseinad on terasprofiilidega erikõva kipsplaadiga kipsvaheseinad.

 

ENERGIATÕHUSUS

Tulenevalt ehitamisel kasutatavatest materjalidest, tehnilistest lahendustest ning valitud tehnosüsteemidest on kortermajade arvutuslik energiamärgise klass B. Hoonete kütmine on kavandatud hilisemas kasutamises maksimaalselt ökonoomse lahendusena.

Pilt on illustratiivne

 

ÕUEALA

Kortermajade õuealale ehitatakse laste mänguväljak koos liivakasti, liumäe ja erinevate kiikedega. Kortermajade sissepääsuni viivate kõnniteede ääres ning mänguväljaku alal asuvad istepingid ning pimedal ajal tagatakse välialade hubane valgustus.

Õuealale on ettenähtud jalgratta parkla.

Autode parkimine toimub hoonete esimesel korrusel ning õueala väliparklas.

Mustjõe oja äärde on planeeritud sõelmetest kallasrada, mis viib Rocca-al-Mare ja Stroomi ranna vahelisele kergliiklusteele.

FUNKTSIONAALSED PLANEERINGUD

Kortermajas on suurte akendega valgusküllased ja avarad korterid. Valdavalt on korterid rõdudega, viimaste korruste korteritel on avarad terrassid. Korteripõhine ventilatsiooniagregaat asub selleks ettenähtud eraldi ruumis. Suuremates korterites asuvad WC ja vannituba eraldi.

 

PANIPAIGAD

Sõltuvalt kortermajast paiknevad hoonete esimesel ja teisel korrusel panipaigad.

 

LIFTID

Kortermajades on lift, mis tagab mugava juurdepääsu parkimiskorruselt kõikide korruste korteriteni.

Pilt on illustratiivne

 

TEHNOSÜSTEEMID

KÜTE

Paldiski mnt 82b (kõige tänavaäärsem maja) kortermaja küttelahendus põhineb ökonoomsel gaasiküttel. Hoonele on lisaks gaasiküttele projekteeritud ka katusele rajatavad päikesepaneelid, mis toodavad lisaenergiat.

Paldiski mnt 82c ja 82d küttelahendus on rajatud maasoojusküttele. Hoonete esimese korruse tehnilises ruumis paiknevad maasoojuspumbad, mis toodavad nii sooja vett, kui ka toasooja hoonete kütteks.

Korterites on mugav vesi-põrandaküte, mis tagab ühtlase sisetemperatuuri. Temperatuuri reguleerimiseks on igas toas oma ruumitermostaat.

Vaata erinevate kütteliikide võrdlust

VENTILATSIOON

Igas korteris on korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem (eraldi ventilatsiooni agregaat), mis tagab vajaliku ööpäevaringse õhuvahetuse. Ventilatsiooniseadmete töö saab endale sobivaks seadistada digitaalse puldi abil.

VEEVARUSTUS

Veearvestid on kaugloetavad.

 

ELEKTRIVARUSTUS JA NÕRKVOOL

Kõikides tubades on vähemalt kaks kohta vooluvõtuks ning üks internetipesa. Elutubades on vähemalt kaks vooluvõtu blokki koos internetipesaga (TV ühenduspunkti). Vannitubades on pistikupesad pesumasina ja kuivati jaoks, valamu kõrval on kaks pistikupesa. Ripplagedega ruumides (garderoob, vannituba ja esik) on süvistatud LED laevalgustid.

Fonolukusüsteem on varustatud värvilise monitoriga, mis näitab pilti välisukse esisest.

Hoonete nõrkvoolukilbist korterite nõrkvoolukilbini teostatakse optiline andmesidekaabeldus, mis võimaldab liituda telekommunikatsiooniteenuse pakkujatega.

Korterites on valvesignalisatsiooni keskuse paigaldamise valmidus ning korteri välisuks on varustatud uksemagnetiga. Kaugloetavad elektriarvestid asuvad esimese korruse kilbiruumis.

ARENDAJA

Kortermajad ehitab AS Oma Ehitaja. AS Oma Ehitaja on pikaajalise elukondliku kinnisvara arenduskogemusega ehitusettevõte, kes on rajanud uue kodu sadadele rahulolevatele peredele. Kuna nii arendaja kui ka ehitaja on sama ettevõte, on läbi hoolika kavandamise ja projekteerimise tagatud ehitusprotsessi terviklik, läbimõeldud ning kaasaegsetel ja säästlikel lahendustel põhinev elukeskkond. Tulemuseks on korterid, mille ehituskvaliteet on silmapaistvalt hea.